Haber

SESOB Başkanı Demirgil, Gürün’deki depremde işyerleri hasar gören esnafı ziyaret etti.

Sivas Esnaf Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hakan Demirgil, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen Gürün ilçesinde işyerleri hasar gören esnafları ziyaret ederek, “geçmiş olsun” temennisinde bulundu.

SESOB’dan yapılan açıklamaya göre, Gürün Esnaf ve Sanatkarlar Odası Nail Çakıcı, Şoförler ve Antrenörler Odası Başkanı İsmail Erdoğan ile işyerleri yıkılan ve kullanılamaz hale gelen esnafları ziyaret eden Demirgil, mağduriyetleri yerinde tespit edip müdahale edeceklerini bildirdi. mağduriyetlerin bir an önce giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunulması. .

Demirgil, SESOB tarafından oluşturulan kriz masasında depremzedeler için yardım kampanyası başlattıklarını ve mağduriyetin yaşandığı bölgelere yardım gönderdiklerini belirtti. “İlçedeki oda başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte esnafımızı ziyaret ettik. Gürün ilçesinin deprem bölgesine yakınlığı nedeniyle afetten etkilendiğine, iş yerlerinin ve evlerin de zarar gördüğüne şahit olduk. Bizde var.” terimleri kullandı.

Esnaf teşkilatının büyük bir aile olduğunu ve mağdur olan esnaf ve sanatkarların her zaman yanında olduklarını vurgulayan Demirgil, Gürün ilçesinin de deprem bölgesine dahil edilmesini, mağduriyetlerin giderilmesini ve aidat ödemelerinin yapılmasını talep etti. Esnaf rahat etsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu